Tým EF vítězí v úvodní časovce družstev na Tour Colombia

O Cannondale / Novinky / Tým EF vítězí v úvodní časovce družstev na Tour Colombia
Suverénní vítězství EF v úvodní etapě na Tour Colombia.

Tým Education First Pro Cycling včera zcela ovládl úvodní 16,7km dlouhou časovku družstev na letošním ročníku Tour Colombia.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_time_trial_win | EF_stage_colombia_team_trial.jpg

Do závodu tým nastoupil ve složení Dani Martínez, Sergio Higuita, Jonathan Klever Caicedo, Tejay van Garderen, Rigoberto Urán a Lawson Craddock.

V čele s Jonathan Caicedo se družstvu podařilo zvítězit v úvodní týmové časovce s náskokem celých 45 vteřin před týmem Deceuninck-Quick Step. S odstupem další sekundy se pak na třetím místě umístil Team Ineos.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_time_trial_win | EF_colombia_team_trial.jpg

„Vyhrát závod je výjimečné za všech okolností, ale vyhrát týmovou časovku je snad jednou z těch nejvíc výjimečných věcí, kterých můžete v cyklistice dosáhnout,“ okomentoval týmový úspěch sportovní ředitel EF Juanma Garate.

„Myslel jsem si, že vyhrajeme, nebo se alespoň přiblížíme k vítězství. Ale vybudovat si náskok 45 sekund na 16kilometrovém okruhu je šílené! Takovou převahu ve vítězství jsem v týmové časovce nezažil už alespoň 10 let,“ podělil se o své čerstvé dojmy generální ředitel týmu Jonathan Vaghters.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_time_trial_win | EF_win_colombia_team_trial.jpg

Ve hře etapového závodu Tour Colombia je ještě dalších pět etap rozprostřených do následujících pěti dnů. Vyvrcholením pak bude nedělní horská etapa Zipaquirá – Alto El Verjón v délce 182,6 km. To, jak si tým během závodu vede můžete sledovat na jejich FB profilu nebo na stránkách Tour Colombia 2020.

Foto: @ashleygruber @Colombia

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.