Světový pohár v Les Gets - Cannondale ovládl mužské XCO

O Cannondale / Novinky / Světový pohár v Les Gets - Cannondale ovládl mužské XCO

Díky vítěznému double v short tracku a prvnímu a třetímu místu v olympijském XC, je Cannondale Factory Racing týmem číslo jedna v celkovém pořadí SP!

Léto v Savojských alpách se teprve rozjíždělo, když Alan Hatherly a Charlie Aldridge získali vítězný double v Short Tracku. A pokud by se dal Hatherlyho výkon ve XCC nazvat dominantním, tak to, co předvedl v XCO byla jízda jak z jiné dimenze. Jednoduše řečeno, totálně převálcoval soupeře a zvítězil s náskokem 1:22 min na druhé místo. A aby to kluci ještě vylepšili, tak Simon Andreassen dorazil do cíle na třetím místě.

Převaha CFR nad zbytkem startovního pole byla stabilní po celý závod: Hatherly převzal vedení ihned po startu. A pokud na prvním místě nebyl on, pohyboval se tam Charlie Aldridge. A když to nebyl Charlie Aldridge, byl tam Simon Andreassen. A pokud tam nebyl ani jeden z týmu CFR, byli to soupeři. Ale jedno bylo jisté – tým CFR a Cannondale Scalpel byly vždy poblíž špici závodu.

Ve čtvrtém z osmi kol se Hatherly posunul z druhého místa do vedení a už tam zůstal. Na začátku pátého kola už měl náskok 22 vteřin. V šestém kole už to bylo 47 vteřin a v sedmém 1:05 minuty. Jel v klidu, soustředěně a nikdo na něj neměl. Dokonce i komentátoři říkali: "Tohle je klasický Alan Hatherly: ničí všechny, když je závod delší."

V lehkém závěsu se odehrával boj o třetí místo. Andreassen se trošku pral s výkonností. Proběhlo pár útoků, ale Simon na všechny stihl zareagovat a pohyboval se kolem soupeřů na délku svého kola. První a druhé místo bylo dané, ale Andreassen věděl, že boj o třetí místo bude tuhý – a bojoval hodně tvrdě.

Na začátku posledního kola Heatherly odpočíval, ale zároveň jel pořád přesně a bez chyb. Poctivá volba stop mu umožnil jet plynule a v klidu. A i tak dokázal navýšit náskok o dalších 17 vteřin, celkově na téměř minutu a půl. Při nájezdu do cílové rovinky mu jeden z fanoušků podal Jihoafrickou vlajkou, Alan ji vzal a mával s ní, když protínal cílovou pásku. Byl viditelně nadšený.

Své první vítězství v XCO měl ve svých rukách – první vítězství v XCO pro Afričana po více než deseti letech – a zároveň získal i dres pro vedoucího jezdce celého Světového poháru. A to je něco, čím už se dá pořádně pochlubit.

Andreassenův boj o třetí místo se protáhl až do konce posledního kola, ale nikdo ze soupeřů neměl šanci, když mladý Dán šlápl do pedálů a v posledních pár zatáčkách všem odjel. Cílem projel s velkým úsměvem, i když ne tak velký, jako měl Alan Hatherly, který na něj čekal, aby ho objal.

Cannondale Factory Racing byl vyhlášen nejrychlejším týmem dne, a nyní drží první pozici i mezi týmy celkově. Tak nezapomeňte vyhlížet žlutá startovní čísla na týmových kolech, až se jezdci seřadí na start dalšího svěťáku, který se odehraje v září v Lake Placid.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.