Představujeme nový Scalpel 2021

O Cannondale / Novinky / Představujeme nový Scalpel 2021
Nový Scalpel opětovně navyšuje laťku a píše nové dějiny v oblasti celoodpružených XC kol.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_HM_1_1250.jpg

Připravit! Pozor! Start!

Dámy a pánové, představujeme Vám zcela novou generaci legendárního modelu Scalpel!

Díky průlomovému systému odpružení, agresivní geometrii a nízké hmotnosti mohou nyní jezdci vyrazit ze startovní čáry s jistotou nepřekonatelné trakce, nadstandardní efektivitou a plnou kontrolou nad svým kolem.

Nový Scalpel přichází nejen ve výkonnostně orientované verzi pro XC tratě Světového poháru, ale i ve verzi splňující nároky trailových jízd a vysokohorské zábavy.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_Beauty_OnBlack_1250.jpg

FlexPivot & Proportional Response

Nový Scalpel je jedním z nejlehčích celoodpružených horských kol na současném trhu. Nízká hmotnost však zdaleka není to jediné, co vám nový Scalpel nabídne. Klíčovým rysem, který novému modelu zajišťuje až neuvěřitelné vlastnosti, je přepracovaný systém odpružení nazvaný Cannondale FlexPivot. Patentované karbonové vzpěry zastupují funkci Horst link čepu, ale bez nežádoucího navýšení hmotnosti. Další implementované vylepšení představuje technologie Proportional Response, která myslí na individuální optimalizaci jednotlivých velikostí rámu. Zatímco jsou ostatní výrobci nuceni obětovat drahocenné gramy, FlexPivot nestaví na kompromisech a nabízí jízdní zážitky s ultralehkou konstrukcí, neuvěřitelnou trakcí, akcelerací a nadstandardní ovladatelností.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | FlexPivot_1250.jpg

Geometrie Cannondale OutFront

S hmotností rámu nepatrně nad 1900 g (včetně tlumiče) je nový Scalpel vůbec nejlehčí celoodpružený MTB rám, který byl kdy vyroben. Asymetrická zadní stavba Ai nabízí prostupnost pro pláště v šířce až 2.25“ při zachování krátké zadní stavby pro okamžitý záběr a hbitost. Progresivní geometrie zaznamenala položení hlavové trubky a napřímení sedlové trubky. V kombinaci s vidlicí Lefty, která disponuje extra dlouhým offsetem, je dosaženo nejpokročilejší geometrie OutFront, jež jezdci nabízí ještě více jistoty a stability při současném zachování potřebné ovladatelnosti a mrštnosti.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ScalpelSi_Frame_1250.jpg

Cannondale Scalpel SE

Pro potřeby maratonských jezdců je tu verze Scalpel SE, která od modelu Scalpel přejímá všechny jeho top jízdní schopnosti a navyšuje je na 120 mm zdvihu (vpředu i vzadu). Úhel hlavové trubky se tak posouvá ještě dále. Velkoobjemové 29“ pláště a teleskopická sedlovka univerzálnost modelu s příponou SE jen podtrhují. Scalpel SE je tak ideální volbou pro jezdce, kteří touží po super-lehkém trailovém biku.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ShockPivot_1250.jpg

Cannondale StashKit

Zatímco tu hlavní pozornost upoutává přepracovaná geometrie rámu, nelze rovněž opomenout úložný prostor STASH Kit, který je integrován do spodní rámové trubky v oblasti uchycení košíku na lahev. Součástí STASH Kitu je sada na opravu bezdušových plášťů Dynaplug, multiklíč Fabric 8 v 1 a držák na CO2 bombičku.

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | StashKit_1250.jpg

Nový Scalpel je nabízen v celkem osmi modelových verzích, včetně verze Scalpel SE a dámských variant Scalpel Carbon 2 Women a Scalpel Carbon SE Women. Pánské modely zahrnují velikosti S, M, L a XL, zatímco nabídka dámských modelů čítá velikosti S, M a L. Všechny velikosti přijíždějí na 29“ kolech.

Nové modely Scalpel a Scalpel SE žádejte u svého nejbližšího prodejce.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.