Podruhé v Les Gets

O Cannondale / Novinky / Podruhé v Les Gets
Jak může být závod Světového poháru XCO v ženách vzrušující a zároveň předvídatelný? Když se Mona Mitterwallner postaví na start.

 

Předvídatelný proto, že jednadvacetiletá bikerka byla stabilně dominantní v závodech jako je tenhle.

Ale zároveň vzrušující, protože jde o způsob, jakým dominuje.

A zdálo se, že vesmír se tentokrát pokusil zamíchat kartami a postavit Moně do cesty trošku větší výzvu. Protože špatné počasí a podmínky na trati zjevně nestačí k tomu, aby tenhle rakouský fenomén nebo její Scalpel LAB71 zpomalil. O tom svědčí její vítězství na blátě v Andoře nebo o několik týdnů dříve na MS v maratonu ve Skotsku. Prostě se zdá, že Mona odolá všem přírodním živlům. Jak jí to tedy ztížit?

 

 

48 hodin před startem závodu v cross-country Mona dojela šestá v short tracku. Cílem projela se silnými žaludečními křečemi, které nepolevily ani v momentě, kdy stála na startu závodu v XCO. Ale moc dobře věděla, co je potřeba udělat a snažila se soustředit na jeden jediný úkol, který měla před sebou – vyhrát další závod Světového poháru.

A tak se taky stalo.

“Vypadá to, že moje hlava je silnější než moje tělo. A to mi dodalo hodně sebedůvěry,” dodala.

 

 

Krásný, suchý den ve francouzských alpách připravil skvělé podmínky pro závod. A Mona aplikovala svoji klasickou závodní strategii – zachovat chladnou hlavu. Klidně se pohybovala po trati, postupně se propracovávala pořadím vzhůru až dojela začátek startovního pole. Dokonce se odpoutala s úřadující Mistryní světa Pauline Ferrand-Prévot a Holanďankou Puck Pieterse. Tahle trojka si pomalu zvyšovala svůj náskok na ostatní během následujících kol. Přesto to pořád vypadalo, že závod může vyhrát kdokoliv.

Jenže Mona, jako dravá lvice, prostě čekala na svoji chvíli. A ta přišla ve třetím kole. Uprostřed výjezdu v lesním úseku se trať na chvilku rozdělila na dva paralelní úseky. A právě tady Mona vyrazila na svém Scalpelu LAB71. Než se tratě opět spojily, měla už Mona vypracovaný náskok. Pieterse i Ferrand-Prévot tohle zažily už dříve, přesto byly zmatené. Mona byla během pár vteřin pryč.

Než dojela do cíle, zajela nejrychlejší kolo dne a mezi ní a stříbrnou Pieterse byl obrovský náskok 38 vteřin. Což je ještě o pět vteřin víc než náskok, který měla na minulém závodě v Andoře, kde získala své první elitní vítězství.

 

 

Předvídaltené, přesto vzrušující.

Když po projetí cílem zvedla svůj Scalpel nad hlavu, nikoho ani nenapadlo, že jí bylo během celého závodu zle.

“Po short tracku jsem se necítila dobře,” přiznal Mona po vítězství. “Šla jsem do toho naplno...a regenerace nebyla zrovna nejlepší. Ale jak jsem řekla, byla to především bitva v mé hlavě a tu jsem vyhrála. Dala jsem emoce stranou a soustředila se na výkon.”

“Vypadá to, že moje hlava je silnější než moje tělo. A to mi dodalo hodně sebedůvěry,” dodala.

 

  

  

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.