Náš nový Scalpel válcuje konkurenci

O Cannondale / Novinky / Náš nový Scalpel válcuje konkurenci
Sarah Moore, bývalá XC závodnice, si v nedávném testu vzala do parády celkem čtyři nejvýše závodně orientované XC stroje. Mezi danými modely samozřejmě nemohla chybět ani nejsilnější zbraň z našeho cross-country arzenálu Scalpel Hi-MOD Ultimate.

DATA | //clanky/2020/pinkbike_test | Sarah_Moore_testin_on_Pinkbike.jpg

V rámci Field Testu na MTB portálu Pinkbike prošly všechny testované biky hned několika testy. Nejvyšší váhu však přiložili redaktoři výsledkům ze série jízd v reálných terénních podmínkách, které se zhostila Sarah Moore. Co Sarah na nový model Scalpel říká?

Sarah Moore a její dojmy z nového modelu Scalpel

"I přes svoji výstřední vidlici Lefty Ocho mě Cannondale Scalpel nejen překvapil, ale stal se také mým nejoblíbenějším bikem. Nemohu si pomoct, ale pořád to vypadá divně, když se vidím ve videu a na fotkách s touto ojedinělou vidlicí. Avšak díky skvělému výkonu během celého testovacího období mě to neodradí od toho, abych Scalpel označila za svoji nejvýše postavenou volbu. Trakce při stoupání byla výjimečná a ve sjezdech jsem měla pocit, že mám pod sebou více než jen 100 mm zdvihu. Scalpel rovněž dosáhl nejrychlejšího času na měřeném okruhu. To není vůbec špatný."

"Scalpel je novou generací závodních cross-country biků, která je navržena pro stále techničtější tratě světového poháru. Ten strnulý, neomalený pocit při výjezdech, který často cross-country bikům přiřazujeme, u modelu Scalpel rozhodně nezažijete. To znamená, že si můžete v klidu zůstat v sedle a stoupat vzhůru i přes rozbitý terén a nadále držet vámi zvolenou stopu."

"Ve sjezdech, kdy trail začne být ještě drsnější, pracuje zadní systém odpružení na výbornou. Jízda nebyla zdaleka tak vysilující jako na modelu Supercaliber se 60 mm zdvihu nebo na 100mm rivalovi Canyon Lux."

"Nový Scalpel je důkazem, že bike nemusí být pocitově tvrdý na to, aby byl rychlý. Z toho jasně plyne, že Scalpel je skvělým bikem jak pro krátké XC vzdálenosti, tak i pro dlouhé maratonské tratě."

Jak si nový Scalpel vedl mezi ostatními kandidáty?

Na samý závěr testu Sarah zmiňuje v testu dosažené hodnoty nového modelu Scalpel v porovnání s konkurencí: "Tohle byl ten nejrychlejší bike na okruhu a ve výjezdech. O 5,75 % rychlejší než druhý v pořadí a o 3,4 % rychlejší v technických výjezdech. Ve sjezdech zaostal o 0,3 % za Specialized."

Test reference

Vyhodnocení testu Cannondale Scalpel Hi-MOD Ultimate naleznete na stránkách Pinkbike v článku Field Test: 2021 Cannondale Scalpel – Deceptively Fast. Závěrečnému porovnání a vyhodnocení všech zúčastněných modelů se věnuje výše přiložené video, které rovněž naleznete na stránkách portálu Pinkbike.

 

Foto: Margus Riga
Video: Jason Lucas, Cole Nelson, Max Barron

Zdroj: www.pinkbike.com

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.