Mona Mitterwallner Mistryní světa v XCM 2023

O Cannondale / Novinky / Mona Mitterwallner Mistryní světa v XCM 2023
Členka týmu Cannondale Factory Racing Mona Mitterwallner získala titul Mistryně světa v maratonu pro rok 2023 v ženské elitní kategorii! A co víc, Cannondale Scalpel získal všechna tři místa na pódiu – druhá dojela do cíle Candice Lill z Jihoafrické republiky a třetí němka Adelheid Morath.

Podmínky byly sice náročné a blátivé, ale cíl byl jednoznačný – ukázat všem záda a nechat je daleko za sebou. Mona Mitterwallner tenhle úkol splnila a díky tomu se stala Mistryní světa v cross-country maratonu v elitní ženské kategorii pro rok 2023.

Jednadvacetiletá rakouská šampionka v XC ví, jaké to je podávat heroické výkony (získala už svůj druhý titul mistryně světa) a nepříznivé skotské počasí tomu přidalo další stupeň náročnosti.

Ale ani kluzká trať nebo talentované konkurentky jí nemohly stát v cestě. Ve třetí části jednodenního závodu Mona rozhodla. Zabrala a oddělila se od vedoucí skupiny, kterou vedla téměř od začátku závodu. Na konci 100 km dlouhého závodu měla Mona téměř minutový náskok na svoji nejbližší pronásledovatelku.

“Je úžasné být u toho, když se Mona stala mistryní světa a naplnila svůj sen,” řekl Phil Dixon, sportovní ředitel Cannondale Factory Racing po jejím vítězství. “Osobně je to pro mě velká pocta spolupracovat s Monou a celým Cannondale Factory Racing teamem. Stanovit si plán a dovézt ho ke zdárnému konci, to je skvělý výsledek.”

“Duhový dres symbolizuje všechny ty hodiny bolesti, přemýšlení, trénování, slz, osamění... a radosti,” řekla Mona potom, co vstřebala svůj úspěch. A týmový manažer Cannondale Factory Racing Manuel Fumic jen dodává: “Jdeme slavit!”