Magnus Cort vítězem 10. etapy TdF

O Cannondale / Novinky / Magnus Cort vítězem 10. etapy TdF
Magnus Cort Nielsen letos předvádí na Tour de France opravdu úctyhodný výkon. Ten včera navíc podtrhl dokonale načasovaným sprintem, jenž mu vynesl vítězství 10. etapy.

S ohledem na to, že Magnus během prvního týdne Tour strávil celkem 535 km v úniku a od druhé etapy vezl puntikatý dres vrchaře, je jeho etapové vítězství překvapením i pro něj samotného.

„Je to neuvěřitelné. Nemohu uvěřit tomu, co se právě stalo," prohlásil Magnus na nejvyšší příčce podia.

DATA | //clanky/2022/magnus_stage_10_win | Magnus_wins_stage_10.jpg

Po neklidném boji o pozice při sjezdu z Morzine se Magnus dostal do úniku, jenž pokračoval přes vrchol druhého stoupání, Col de Jamblaz. Skupina, jejíž součástí byl i jeho týmový kolega z EF Education-EasyPost Alberto Bettiol, si rychle vybudovala dostatečný náskok před pronásledujícím pelotonem. Když skupina dorazila do údolí pod závěrečným stoupáním na Mégeve, Alberto se pustil do aktivního útoku. Zatímco nutil ostatní ve skupině odrážet jeho útok, Magnus si jel své konstantní tempo.

DATA | //clanky/2022/magnus_stage_10_win | Magnus_wins_1.jpg

"V tom stoupání jsem jel dlouho na svém limitu," nechal se Magnus slyše v cíli. "Naštěstí tu byl Bettiol. Byl hodně silný a jel čelo. To mi umožnilo zůstat v sedle a trochu pošetřit síly. V posledních kilometrech jsem skupinu párkrát málem ztratil, ale najednou to bylo zase pohromadě a já tam byl stále s nimi."

V duchu jsem si řekl, že tahle etapa je moje. Musel jsem ji mít, ať to stojí, co to stojí," podělil se Magnus o myšlenky, které se mu honily hlavou během posledního stoupání.

DATA | //clanky/2022/magnus_stage_10_win | Magnus_Cort_Nielsen.jpg 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.