Lefty Ocho 120 - často kladené otázky

O Cannondale / Novinky / Lefty Ocho 120 - často kladené otázky
Ojedinělý vzhled vidlice Cannondale Lefty Ocho s sebou přináší mnohé mýty a nezodpovězené otázky. My se dnes pověnujeme osvětlení těch nejčastějších z nich. Konkrétně se zaměříme na novinku Cannondale Lefty Ocho 120, kterou je osazen náš nový model Cannondale Scalpel Carbon SE LTD Lefty.

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | C_Lefty_Ocho_120_Carbon_1.jpg

Je možné u vidlice Lefty Ocho 120 nastavit zdvih na jinou hodnotu?

Ano, u vidlice Lefty Ocho 120 je možné snížit zdvih ze 120 mm na hodnotu 110 mm. Tento servisní úkon je však třeba svěřit do rukou odborného servisu.

Mohu u svojí stávající vidlice Lefty Ocho navýšit zdvih na 120 mm?

Ne, tato úprava není možná. Konstrukce vidlice Lefty Ocho 120 je zcela odlišná. Pro navýšení zdvihu bylo zejména nutné zvýšit pevnost vnější nohy a spojení se sloupkem vidlice. Stejně tak se liší i vnitřní pružící jednotka, která není kompatibilní se zdvihem 100 mm.

DATA | //clanky/2018/Lefty | Lefty-detail-7.jpg

Je vidlice Lefty Ocho 120 dostupná v hliníkovém i karbonovém provedení?

Vidlice Lefty Ocho 120 je vyráběna pouze v karbonové verzi.

Mohu vidlici Lefty Ocho 120 zakoupit samostatně?

Ano, vidlici Lefty Ocho 120 bude možné zakoupit i jako samostatný komponent. Vidlice Lefty Ocho 120 by měla být dostupná v řádu několika měsíců.

Je možné vidlicí Lefty Ocho 120 osadit i jiné rámy než Cannondale?

Ano, vidlice Lefty Ocho 120 je kompatibilní i s mnoha rámy jiných značek. Předpokladem je však kónická hlavová trubka s rozměry 1 1/8“ a 1 1,5“. Rovněž je třeba počítat s přepletením předního kola na náboj Lefty 60.

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | Lefty_Ocho_120_front_1.jpg

Jak složité je vyjmutí předního kola z vidlice Lefty Ocho 120?

Vyjmutí předního kola u vidlice Lefty Ocho 120 je jednoduché a rychlé. Potřebujete pouze 5mm imbusový klíč. Klíčovým krokem je odejmutí adaptéru třmene, který uvolníte bez potřeby nářadí pomocí nově řešeného rychloupínáku.

Je při výměně pláště či opravě defektu nutné vyjmout přední kolo z vidlice Lefty Ocho 120?

Jednonohá konstrukce vidlice Lefty Ocho 120 nabízí volný přístup k celému obvodu pláště a duše. Pro opravu defektu je tak vyjmutí předního kola z vidlice zcela zbytečné.

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | C21_Scalpel-SE_LTD_Lefty_Beauty_On-White_0127_1.jpg

Jaká je maximální průchodnost pláště u Lefty Ocho 120?

Maximální doporučená bezpečná průchodnost pláště u vidlice Lefty Ocho 120 je 2.4".

Mohu si na Lefty Ocho 120 nainstalovat dálkové zamykání ze řídítek?

Vidlice Lefty Ocho 120 je standardně dodávána se zamykáním na korunce vidlice. Toto zamykání je však možné zaměnit za dálkový lockout z řídítek. Záměnu zvládne kterýkoli autorizovaný servis Lefty.

S jakými velikostmi kotoučů je vidlice Lefty Ocho 120 kompatibilní?

Vidlice Lefty Ocho 120 je standardně vybavena odnímatelným adaptérem pro třmen, který je určen pro 180mm kotouče. Přidáním adaptéru je možné navýšit průměr kotouče na 203 mm.

DATA | //clanky/2018/Lefty | Lefty-detail-6.jpg

Jelikož je levá strana náboje Lefty více namáhána, potřebuje více servisní pozornosti?

S těmito fyzikálními zákony již konstruktéři počítali. Náboj Lefty je kónusového tvaru a je na levé straně vybaven ložiskem o větším průměru. Tento přístup zajišťuje rovnoměrné rozložení sil a díky tomu odpovídají servisní intervaly těm, jaké známe u běžných nábojů.

Je třeba vidlici Lefty Ocho 120 resetovat, tak jako tomu bylo u předchozích modelů Lefty?

Při využívání plného zdvihu se vnitřní ložiska Deta Cage samy resetují do správné pozice. Nicméně manuální reset vidlice Lefty ocho 120 je doporučován každých 50 jízdních hodin. Tento reset je snadný a provádí se úplným vypuštěním vzduchu ze vzduchové komory a opětovným zasunutím vnitřní nohy do plného zdvihu a zpět. Proces je třeba zopakovat nejméně třikrát až do chvíle, kdy vnitřní noha chodí ve svém plném rozsahu (zdvihu).

DATA | //clanky/2018/Lefty | Lefty-detail-1.jpg

Je nutné Lefty Ocho 120 resetovat, i když pravidelně využívám plného zdvihu?

Pokud na své Lefty Ocho 120 využíváte plného zdvihu během jízdy, ložiska Delta Cage nemají tendenci migrovat. Z toho důvodu není jejich reset nutný. Z důvodu prevence však tento pravidelný reset i přesto doporučujeme.

Jaký servis vidlice Lefty Ocho 120 vyžaduje?

Stejně jako je tomu u všech tlumičů a vidlic i Lefty Ocho 120 vyžaduje pravidelný servis, který se odvíjí od jízdních hodin. Dodržením servisních intervalů předejdete poškození jednotlivých komponentů vidlice.

  • 50 jízdních hodin – manuální reset vidlice
  • 100 jízdních hodin – sezonní servis u autorizovaného servisního centra Cannondale (servis vzduchové patrony, revize tlumící patrony)
  • 200 jízdních hodin – každé dvě jízdní sezony servis u autorizovaného servisního centra Cannondale (přestavba teleskopu, servis vzduchové patrony, servis tlumící patrony)

DATA | //clanky/2021/faq_lefty_ocho_120 | Lefty_Ocho_120mm_parts.jpg

Komu mohu svěřit odborný servis vidlice Lefty Ocho 120?

Pravidelný servis své Lefty Ocho 120 si zprostředkujte prostřednictvím prodejce, u kterého jste produkt zakoupili.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.