Korunní princ

O Cannondale / Novinky / Korunní princ
Charlie Aldridge z CFR si na Cannondale Scalpel dojel pro titul Mistra světa XC v U23.

Scalpel pokračuje ve své vládě a domácí hrdina se stává vládcem: Charlie Aldridge získal titul Mistra světa v XCO do 23 let.

Pokud myšlenky na světové zlato nebyly dostatečné, tak to možná způsobili neúnavní fanoušci. Možná to způsobil Scalpel. Možná to bylo vzrušení ze závodu světové úrovně v domácím prostředí. Nebo prostě Charlie Aldridge získal titul Mistra světa v XCO do 23 proto, že je rychlý. Hodně rychlý.

Ať už to bylo cokoliv, 22letý Skot měl jednoduše skvělý den. Byl ve vedoucí skupině od startu a zdálo se, že má trošku problém odpovídat na útoky od Adriana Boichise z Francie a Dario Lilla ze Švýcarska, kteří společně s Alanem obsadili podium. Tahle trojce spolu bojovala prvních 6 kol závodu, ale v sedmém kole se Aldridge odpoutal a v hlavním stoupání celé trati si na Bochise a Lilla vytvořil náskok, který se následně už jen zvětšoval.

Týmový manažer Cannondale Factory Racing, Manuel Fumic (který má sám titul Mistra světa do 23 let) věděl, že tenhle okamžik přijde.

“Vyhrát Mistrovství světa v jeho zemi, před jeho rodinou, přáteli a fanoušky, to byl jeden z Charlieho hlavních cílů na tuto sezonu,” řekl Fumic.“To, že získal titul je jeden z milníků v jeho kariéře. A to je pro něj jen začátek.”

“Charlie předvedl nevídaný výkon přes domácím publikem. Byl to zodpovědný výkon mladého kluka, který miluje jízdu na kole,” řekl Phil Dixon, sportovní ředitel Cannondale Factory Racing.

“Pořád nemůžu vstřebat ten pocit,” řekl Aldridge při hodnocení dne. “Fanoušci byli úžasní. Pracovali jsme na tom delší dobu, všechno si perfektně sedlo, boží.”

Titul v mužích do 23 let znamená další skvělý úspěch pro Cannondale Factory Racing a Cannondale Scalpel na letošním Mistrovství světa poté, co Mona Mitterwallner získala titul Mistryně světa v maratonu a Scalpely obsadily kompletní podium.