Elisa Balsamo čerstvou mistryní světa!

O Cannondale / Novinky / Elisa Balsamo čerstvou mistryní světa!
Mnohostranně talentovaná italská silniční a dráhová cyklistka Elisa Balsamo hájící barvy Valcar – Tavel & Service se ve svých 23 letech stala novou mistryní světa. V dojezdu sobotního světového šampionátu v Belgickém Leuven odhodlaně zaútočila na svém světle žlutém speciálu SuperSix EVO a vybojovala si zlatou medaili.

DATA | //clanky/2021/elisa_balsamo | Worlds_IG_stories_2_1.jpg

Dané vítězství je dalším důležitým milníkem nejen pro Cannondale, ale i pro celkový vývoj ženského pelotonu. Elisa za významné asistence své italské kolegyně dokázala odvrátit nadvládu nizozemského týmu, který si brousil zuby na svůj pátý titul v řadě.

"Nemám slov! Nenacházím slova, která by tento pocit mohla popsat. Tohle je neuvěřitelné," okomentovala po dojezdu svůj triumf Elisa. "Byl to sen této sezony. Duhový trikot bych nikdy bez podpory tak skvělého týmu nikdy nezískala."

 

DATA | //clanky/2021/elisa_balsamo | Elisa_Balsamo_Champ_1.jpg

Celý tým Valcar – Travel & Service se v týdnu přesouvá do Francie, kde je čeká další historický okamžik – vůbec první ročník závodu Paris-Roubaix Femmes. O to působivější je skutečnost, že Elisa Balsamo do něj nastoupí v duhovém dresu mistryně světa.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.