Další dva modely Scalpel odhaleny

O Cannondale / Novinky / Další dva modely Scalpel odhaleny
Představujeme nový Scalpel Hi-Mod Ultimate a Scalpel Carbon LTD.

Je to již celých čtrnáct dnů, co nový model Scalpel rozvířil vody mezi celoodpruženými biky. Celkem bylo představeno 11 modelů, odhaleno však pouze 9 z nich. Nyní nastal čas pochlubit se skvostem celé produktové řady Scalpel Hi-Mod Ultimate a rovněž nejvyšší verzí řady Carbon nesoucí označení Scalpel Carbon LTD. 

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | ScalpelSi_Frame_1250.jpg

Tohle má na svědomí SRAM

Asi vás napadne otázka, proč bylo představení pozdrženo zrovna u těchto konkrétních dvou modelů. Odpověď je jednoduchá: čekalo se na celoplošné odtajnění novinek od SRAMu. Americký výrobce komponentů SRAM včera ve 4 hodiny odpoledne napříč celým světem odhalil nově přepracované rychlostní sady XX1 Eagle, X01 Eagle a GX Eagle. Právě osazení novými komponenty SRAM je to, co oba nově představené modely Scalpel spojuje. 

Scalpel Carbon LTD

Limetkovo-černá verze nového modelu Scalpel představuje zároveň nejvýše postavený model řady, jehož základním stavebním kamenem je BalisTec CarbonOznačení Carbon ve svém názvu nesou i další komponenty jako jsou kliky Truvativ Stylo, ráfky HollowGram 25, řídítka Cannondale 1 Flat či stejnojmenná sedlovka. 

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_Crb_LTD_1250.jpg

To, co však dělá nový model Scalpel Carbon LTD ještě novějším je osazení zbrusu novou 12tirychlostní sadou SRAM GX Eagle. Díky jejímu na 520 % rozšířenému rychlostnímu rozsahu budete nyní schopni zdolat jakékoli stoupání v jakémkoli terénu. 

Scalpel Hi-Mod Ultimate 

Na úplném vrcholu celé produktové řady Scalpel stojí klenot Scalpel Hi-Mod Ultimate. Jeho elegantní černý vzhled s lesknoucími se měděnými detaily nenechá asi nikoho chladným.  

Tento výjimečný model se chlubí tím nejvyšším dostupným osazením. V tomto případě se nebavíme o karbonu ale superkarbonu, jehož označení Hi-Mod nese i název tohoto modelu. Z karbonu je vyrobena i nejtužší odpružená vidlice světa Lefty Ocho Carbon se zdvihem 100 mm. Stejným zdvihem disponue i její partner do nepohody Fox Float DPS Factory EVOL v korespondující měděné úpravě. 

DATA | //clanky/2020/novy_scalpel | Scalpel_HM_Ultimate_1250.jpg

Náznak měděné nesou i luxusní karbonové ráfky ENVE M525 Carbon. Finální lesk celé sestavě dodává nová včera představená elektronická 12tirychlostní sada SRAM XX1 Eagle AXS v neokoukané měděnkové povrchové úpravě. Tohle kolo si jistě zcela právem zaslouží stát na samém vrcholu! 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.