Nový Jekyll 27,5, Trigger 27,5 a vidlice Lefty SuperMax

O Cannondale / Novinky / Nový Jekyll 27,5, Trigger 27,5 a vidlice Lefty SuperMax
Cannondale představil novinky 2015 ve svých produktových řadách.

Jekyll 27,5

Jekyll je nově na stále populárnějším rozměru kol 27,5“. Zdvih byl navýšen na 160 mm a lze ho snížit na 95 mm pomocí přepínače na řidítkách. Kolo má novou geometrii a nově přepracovaný a nastavený tlumič DYAD. O přední odpružení se stará nová Lefty SuperMax se 160 mm zdvihu. Nová Lefty je tak první vidlicí Cannondale vytvořenou pouze pro 27,5“ kola.   

Hlavový úhel je nyní více položený s hodnotou 67 stupňů, úhel sedlové trubky naopak je více strmý s hodnotou 74,9 stupňů pro lepší efektivitu šlapání.

Jekyll se bude dodávat ve čtyřech modelech. Dva budou na karbonových rámech, dva na duralu. Hmotnost provedení Team je pod 12 kilogramy.

Více k modelu na produktové stránce.


Trigger 27,5

Nový Trigger je taktéž osazen 27,5“ koly. Jeho zdvih je nastavitelný na 140 a 85 mm díky přepínatelnému tlumiči DYAD. O přední pružení se stará Lefty SuperMax se 140 mm zdvihu a od verze použité na Jekyllovi se liší jinak nastavenou tlumící patronou a nižším zdvihem.

Stejně jako u Jekylla má nový Trigger položený hlavový úhel s hodnotou 68 stupňů a úhel sedlové trubky je navýšený 0,5°

Trigger bude dostupný ve třech karbonových provedeních a dvou duralových provedeních. Stávající 29“ modely zůstávají beze změn pouze se mění komponenty - tlumiče a nastavení Lefty.

Více k modelu na produktové stránce.


 


Tlumič Fox DYAD RT2

Nový tlumič má trochu jiný vzhled od současné verze. Nově přepracované vnitřnosti by měly přinést optimalizovaný průchod oleje a tím vylepšit pružení, především ve střední a vysoké rychlosti. Změněn byl sag ze 40% na 30% což umožnilo použít více položenou geometrii na rámech.

 


Lefty SuperMax

Nová vidlice se stává nově běžnou součástí kol Jekyll a Trigger. Při 160 mm zdvihu váží 1 850 gramů a má výbornou tuhost, díky které je i proslavená. Nový široký píst navyšuje citlivost na malé rázy a zajišťuje lepší práci při vysoké rychlosti. 27,5“ verze má předsazenou osu o 50 mm. Vidlice je vybavena standardním tlumením patrony PBR s lockoutem.

 

Nové modely budou dostupné od května tohoto roku. 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.