Jak vybrat závodní XC kolo Cannondale

O Cannondale / Novinky / Jak vybrat závodní XC kolo Cannondale
Značka Cannodale byla vždy tím, kdo udával tempo, značkou která přichází s revolučními inovacemi, stavitelem kol, který ustanovuje nové standardy a mety. Toto vše je zcela logicky nejvíce patrné mezi závodními koly, které jsou tradičně výkladní skříní nejnovějších konstrukcí a technologií. Posouvá-li se ale vrcholná řada stále vpřed, pak z toho těží i nižší patra produktové nabídky. Proto máte dnes na výběr celou řadu závodních XC kol Cannondale v různých cenových hladinách. Jak se v nich vyznat a čím se odlišují?
DATA | //clanky/2016/vyber-XC-kola | FSi_himod-team.jpg

Cannodale F-Si Hi-Mod

Absolutní vrchol mezi pevnými XC stroji Cannondale dnes představují závodními tituly ověnčené a zkušenými testery oceňované stroje řady F-Si, které přináší zcela nová pravidla do této kategorie. Jejich základem je lehoučký, vysoce pevný a přitom i dostatečně komfortní karbonový rám využívající nejlepší dostupné materiály v čele s kompozitem označovaným pojmem BallisTec Carbon v nejvyšší pevnostní specifikaci hi-modulus (zkáceně Hi-Mod).

Model F-Si ale nepřináší jen soubor špičkových mechanických vlastností, nýbrž exceluje i díky komplexnímu přístupu v rámci filozofie System Integration (Si). Díky tomu bylo možné navrhnout vidlici Lefty nové generace, která je jedním z dílků ve skládance vysoce stabilní, přitom i nanejvýš hravé a poslušné geometrie.

Důležitou roli hraje také unikátní konstrukce zadní stavby Asymmetric Integration (Ai), kde lze díky vychýlení zadního náboje o 6 mm doprava dosáhnout rovnoměrného napnutí drátů v zadním kole, stejně jako zvětšení prostoru pro přesmykač a následně zkrácení celé zadní stavby. To vše pro maximální výkon a dokonalé ovládání schopné podpořit vás v každé situaci.

Na karbonovém hi-modulus rámu naleznete tři modelové specifikace v cenovém rozmezí 309 999 Kč až 169 999 Kč. >>Vstup do přehledu produktů Cannondale F-Si

 

DATA | //clanky/2016/vyber-XC-kola | FSi_carbon.jpg

Cannodale F-Si Carbon

Na pohled jen minimální rozdíly, přesto je jiný! Modely Cannondale F-Si z řady Carbon stojí na stejných základech jako vrcholné verze Hi-Mod. Jmenovitě vidlice Lefty 2.0, komplexní integrovaný systém Si, asymetrická zadní stavba Ai a další, rozdíl je prakticky jen v použitém materiálu. I zde najdete konstrukční metodu BallisTec Carbon, pouze s rozdílem využití odlišného druhu uhlíkových vláken. Díky tomu se podařilo snížit cenu při pouze minimálním nárůstu hmotnosti a dalších zanedbatelných ústupcích s ohledem na jízdní vlastnosti.

Na tomto rámu naleznete v kolekci tři modelové specifikace v cenovém rozmezí 139 999 Kč až 79 999 Kč. >Vstup do přehledu produktů Cannondale F-Si>

 

DATA | //clanky/2016/vyber-XC-kola | FSi_alu.jpg

Cannondale F-Si Alloy

Chtěli byste kolo se stejnými geny, jaké nese nejvyspělejší karbonová řada modelů F-Si avšak v úspornějším balení? Cannodale vyslyšel vaši prosbu a pro rok 2016 nachystal novinku v podobně hliníkové varianty stejnojmenného modelu F-Si, který podědil většinu vlastností karbonových sourozenců. Předně je zde použita moderní geometrie s hlavovým úhlem 69,5° a specifickým předsazením vidlice.

I zde najdete extra krátkou zadní stavbu, která sice z úsporných důvodů nenásleduje asymetrické provedení karbonových modelů, i tak se ale může pochlubit jedinečnou hodnotou. Za zmínku rozhodně stojí i specifické rozměry kol zohledňující velikosti rámu, kdy se pro nejmenší rám velikosti S používají střední kola parametru 27,5“, zatímco zbývající varianty (M-XL) staví na velkém průměru 29“.

Na duralovém rámu F-Si naleznete v kolekci tři modelové specifikace v cenovém rozmezí 65 999 Kč až 45 999 Kč. >Vstup do přehledu produktů Cannondale F-Si Alloy>

 

DATA | //clanky/2016/vyber-XC-kola | Scalpel.jpg

Cannondale Scalpel

Svět závodů XC a maratonů již dávno není výsadnou pouze pevných rámů, i zde se stále častěji prosazuje plné odpružení. Odpověď na tyto požadavky představuje v rodině Cannondale model Scalpel 29 nabízející se jak v podobě tří plně karbonových verzí, tak i jednoho čistě hliníkového modelu.

Lehký a pevný rám, účinné a přesto efektivní odpružení s možností dálkového uzamčení zadní stavby u většiny variant, stejně jako závodní geometrie ušitá na míru velkým kolům činí z modelu Scalpel oblíbenou volbu řady věhlasných závodníků. Jezdců, kteří dobře vědí, že vyšší míra komfortu a možnost nerušeně se soustředit na svůj výkon i v rozbitých částech trati plně kompenzuje určitý váhový handicap proti striktně pevným rámům. Ostatně zkuste jej sami a uvidíte, že lze s tímto kolem šlapat i na místech, kde jste doposud jen křečovitě svírali řídítka.

V kolekci Scalpelů jsou tři modelové specifikace na karbonovém rámu v cenovém rozmezí 199 999 Kč až 111 999 Kč a jedno kolo na duralovém rámu v ceně 79 999 Kč. >Vstup do přehledu produktů Cannondale Scalpel>

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.