Cannondale se spojil s týmem Garmin-Sharp

O Cannondale / Novinky / Cannondale se spojil s týmem Garmin-Sharp
Společnosti Cannondale a Slipstream Sports dnes oznámily, že pro rok 2015 spojí své síly.

Cannondale, prémiová značka společnosti Dorel Industries Inc., se stane pro tento tým titulárním a technickým cyklistickým sponzorem, a taktéž získá podíl ve vedení organizace Slipstream Sports LLC. Slipstream Sports pak bude řídit veškerou operativu týmu. Garmin, od roku 2008 klíčový partner týmu, zůstane v roce 2015 dalším významným sponzorem. Další informace, včetně kompletní soupisky nového týmu, budou dostupné později.

„Cannondale je potěšen spojením se společností Slipstream, kdy vytvoří další evoluční stupeň Cannondale Pro Cycling – nejprogresivnějšího a inovátorského týmu v pelotonu,“ řekl Peter Woods, President a CEO společnosti Dorel Recreational/Leisure. „Profesionální sportovci hrají klíčovou roli v testování našich produktů v těch nejextrémnějších podmínkách světa a pomáhají vytvářet dokonalý požitek z jízdy koncovým zákazníkům. Snažíme se o maximální technologický vývoj a zároveň chceme přinášet skvělé závodní zážitky pro naše fanoušky po celém světě.“

„Slipstream Sports a Cannondale sdílejí stejnou filozofii a celkové zaměření na inovace a vytváření dalších generací šampiónů při závazku etického sportu,“ řekl Jonathan Vaughters, CEO společnosti Slipstream Sports. „Jsme potěšeni, že můžeme pracovat s další společností, která, stejně jako Garmin, je tak blízká našim cílům. Přidáme několik velkých talentů do naší soupisky a věříme, že tento tým bude velmi úspěšný v roce 2015. Velmi se těšíme, čeho společně můžeme dostáhnout jak na silnici, tak mimo ni.“

Cannondale podporuje profesionální silniční cyklistiku od roku 1997, kdy se stal technickým sponzorem týmu Saeco. Jako první americký výrobce sponzoroval evropský Pro Tour tým.  Od roku 2008, kdy se majitelem značky Cannondale stala společnost Dorel, stabilně rostou investice do závodní cyklistiky. V roce 2010 se stal Cannondale sponzorem týmu Liquigas-Cannondale a v roce 2013 i jeho titulárním sponzorem a majitelem, čímž vytvořil tým Cannondale Pro Cycling.

Od roku 2007 tým vyhrál tři závody Grand Tour, Giro d´Italie v roce 2007 a 2010 a Vuelta a Espana v roce 2010. Tým taktéž vyhrál čtyři trikoty Tour de France – v roce 2009 puntíkovaný a zelený dres v letech 2012 a 2013. Tým byl vybaven celou škálou kol Cannondale – SuperSix, Slice, Slice RS, Synapse a „nejlepším kolem světa“ SuperSix EVO.

Společnost Slipstream Sports byla založena v roce 2004 a vypracovala se od týmu mladých amerických nadějí po jeden z nejlepších týmů Pro Tour. Garmin se k týmu připojil v roce 2008 a stal se důležitým sponzorem. Tým je známý svým důrazem na inovace a pro svoji progresivní anti-dopingový přístup. K jeho úspěchům patří držení žlutého dresu, vítězství v 19 etapě a titul nejlepšího týmu na Tour de France 2014. V roce 2011 vyhrál Paris-Roubaix, 2012 Griro d´Italia, 2013 Liege-Bastogne-Liege, a 2014 Dauphine, a jeho jezdci získali mnohá vítězství na závodech po celém světě.

Více informací www.cannondale.com a www.slipstreamsports.com

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.