Cannondale představil nová cyklokrosová kola SuperX a CAADX

O Cannondale / Novinky / Cannondale představil nová cyklokrosová kola SuperX a CAADX
Značka Cannondale představila nové cyklokrosové modely SuperX a CAADX, která jsou zkonstruována pro současné rychlé a technické cyklokrosové závody. S vynikající trakcí, obrovským místem pro zablácené pláště a ultra stabilním řízením přináší dnešním závodníkům nový SuperX a CAADX požadovaný výkon.

„Moderní cyklokrosové závody přinášejí čím dál větší výzvy, jsou rychlejší a agresivnější,“ řekl David Devine, senior product manager ve společnosti Cannondale. „Jezdci potřebují kola, která dokáží tyto výzvy překonat. Proto jsme nový SuperX a CAADX zkonstruovali tak, aby přinášeli to nejdůležitější – stabilitu a trakci.“

SuperX 105

Obě kola jsou vytvořeny s novou geometrií Cannondale OutFront, která přináší vynikající stabilitu. Tato vlastní technologie kombinuje více položenou hlavovou trubku s vlastním předsazením osy přední vidlice na 55 mm. Toto řešení přináší velkou stabilitu, ale stále zanechává velkou porci živosti. Více položená přední vidlice dobře zdolává technické překážky, kratší představec udržuje řízení rychlé a živé.

CAADX Tiagra 2017

SuperX i CAADX jsou stvořené s přístupem Systém Integration, kdy klíčové komponenty jako jsou kliky, vidlice, sedlovka a rám jsou konstruovány dohromady jako celek. Obě kola mají nejkratší zadní stavbu ve své kategorii 422 mm, čímž dosahují vynikající trakce. SuperX tuto výhodu posouvá ještě o stupínek výše, kdy je vybaven i o 6 mm posunutým pohonem kola díky technologii Asymetric Integration drivetrain (Ai). Díky ní je schopen pojmout pláště o rozměru 40c a uchovat si i veliký prostor pro zablácený plášť na zadní stavbě. V kombinaci s karbonovým rámem BallisTec a pevnými osami tak Cannondale stvořil jedno z nejlehčích, nejtužších, nejstabilnějších a nejlépe ovládaných cyklokrosových kol na trhu.

SuperX sedlovka

Nové cyklokrosové platformy jsou vybaveny mikro odpružením SPEED SAVE, což je systém flexibilních zón na zadní stavbě a přední vidlici, které pohlcují rázy a přináší tak lepší kontrolu nad kolem, lepší trakci a vyšší komfort. SuperX je vybaven integrovaným zámkem sedlovky, který o 2 cm navyšuje vytažení sedlovky s průměrem 25.4 mm, a tím umožňuje její lepší práci při pohlcování rázů. Jezdec tak může lépe a s větší razancí šlapat do pedálů ve výjezdech.

SuperX Flat Mount

Nový SuperX je také vybaven uchycením kotoučových brzd Flat mount, vnitřním vedením kabeláže a odnímatelným montážním adaptérem na přesmykač, který dodá čistý vzhled při použití pohonů 1x. CAADX je pak vybaven uchycením kotoučových brzd Flat mount a vnitřním vedením kabeláže brzd. Je také vybaven montážními body na blatníky a nosič, kdy můstek na zadní stavbě je odnímatelný.

CAADX odnimatelny mustek

Model SuperX bude na českém trhu dostupný ve variantách 105, Ultegra, Force CX1 a Team v cenách od 75 999 Kč po 199 999 Kč.

CAADX bude mít pět variant dle výbavy od Shimano Sora po Shimano Ultegra a v cenách od 29 999 po 61 999 Kč.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.