Velké vítězství pro Avanciniho

O Cannondale / Novinky / Velké vítězství pro Avanciniho
Tým Cannondale Factory Racing vyrazil do nejkratší sezony v celé historii Světového poháru s jediným cílem – dát světu vědět, že jsou nejsilnějším týmem na závodních tratích. Pokusit se nesmazatelně zapsat do historie. A to se nakonec i povedlo.

Wow, právě jsme vyhráli můj první závod Světového poháru v cross-country. Opravdu velký den pro celou rodinu CFR. Tolik let jsme o to usilovali. Mnohokrát jsme byli blízko, já i moji parťáci, a nakonec se to povedlo,“ řekl Henrique Avancini bezprostředně po závodě.

Henrique Avancini, který o tento úspěch usiloval po deset let, nakonec vyjel v Novém Městě své osobní i brazilské první místo v olympijském cross-country. Završil tak úsilí týmu závodníků CFR, kteří mnohokrát klepali na dveře historických výsledků, stáli na nesčetných pódiích a získali mnoho týmových vítězství.

Nedělní závod v Novém Městě byl chytrý a taktický. Henrique dokázal dobře přečíst všechny klíčové momenty a udělal rozhodující tah v posledním kole, kdy se jízdou v odlišné stopě hned za sekcí Cannondale BMX dostal do čela celé skupiny pěti jezdců. Poté ostatním diktoval tempo skrz sekci AC/DC, přes Rock'n'Roll, následující Pump Track a dlouhým sprintem vybojoval vítězství.

„Zpočátku jsem se tak nějak hledal. Cítil jsem se po pátečním short tracku dost unavený. Potřeboval jsem se uvolnit a zkoncentrovat síly. Od třetího kola jsme tvrdě bojovali, a nakonec jsem to dotáhl k vítězství,“ řekl Henrique. „Byl to dlouhý sprint, ale věděl jsem, že v takto velkém balíku nemohu nechat nic náhodě. Když jsem na vedoucí pozici, obvykle tam dokážu zůstat docela dlouho.“

Jaké nádherné zakončení nabitého závodního týdne konaného v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě! Tým CFR zde během několika dnů získal celkem dvě vítězství, jedno druhé místo a další tři pódiová umístění. Tím se nesmazatelně zapsal do dějin horských kol.

Mrkněte na video dokumentující cestu Henrique Avanciniho ke jeho vysněnému cíli.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.