Tým EF Pro Cycling si prožil svůj perfektní týden na Tour Colombia

O Cannondale / Novinky / Tým EF Pro Cycling si prožil svůj perfektní týden na Tour Colombia
Na etapovém závodě Tour Colombia nemohl tým EF dosáhnout větších úspěchů.

Během minulého týdne tým Education First Pro Cycling dominoval na Tour Colombia ve třech etapách, získal ocenění nejlepšího týmu, Sergio Higuita dosáhl celkového vítězství a získal ocenění nejlepšího mladíka. Rigoberto Urán navíc po zranění v minulé sezóně vstoupil úspěšně do sezóny. A k tomu všemu tým kompletně obsadil všechna pódiová místa celkového pořadí!

„Minulý rok jsem jezdil v Evropě za jiný tým, ale snil jsem o tom, že bych jednoho dne mohl závodit před svým domácím publikem. V minulém roce se mi o tom, že bych vyhrál této závod mohlo jen zdát. Teď je to úžasný pocit zúročit veškerou tu těžkou práci, kterou tým během týdne odvedl,“ svěřil se se svými dojmy Sergio Higuita.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_Higuita_selfie_hlavni.jpg

Celé tohle drama se odehrálo v zemi, která s otevřenou náručí vítá bez rozdílu všechny mezinárodní skupiny týmů a prožívá cyklistické závody tak, jako by to byla samotná Tour de France.

„Byl to úžasný týden. To, jak se závod vyvíjel a způsob, jakým pro nás celý tým vytrvale pracoval, byl fenomenální,“ řekl Dani Martínez, vítěz závěrečné etapy. „Ani nevím, jak bych dostatečně vyjádřil svoje poděkování svým kolegům Rigovi, Tejayovi a Lawsonovi. Je to parádní vstup do sezóny a o to větší zážitek, že jde o moji domovskou zemi,“ dodal Dani.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_Higuita_hlavni.jpg

V celkové klasifikaci skončil Martínez druhý a ekvádorský Jonathan Klever Caicedo dokončil závod na třetím místě. Skutečnost, která celé věci ještě přidává na hodnotě je i úvodní vítězství v týmové časovce, které vydláždilo cestu k celkovému vítězství. Společně se tak mohl radovat i zbytek týmu za oceánem na společném soustředění ve španělské Gironě.

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_Higuita_and_fans_hlavni.jpg

„To, co jsme dnes viděli, bylo neuvěřitelné. Neuvěřitelná týmová práce, neuvěřitelné úsilí jezdců. Jsem opravdu šťastný, že Dani vyhrál etapu a Sergio bere celkové vítězství,“ reagoval na úspěchy týmu generální ředitel Jonathan Vaughters EF z týmového tábora. „Celý ten týden jsme sledovali instinktivní a velmi působivý závod.“

DATA | //clanky/2020/ef_colombia_win | EF_fans_hlavni.jpg

Rigo, do toho. Z Paipa hurá do světa!

„V našem týmu máme tři Kolumbijce, kteří musí být pyšní závodit před domácím davem. Je až překvapující, kolik podpory se dostalo i mě,“ řekl Tejay van Garderen. „Nejsem Kolumbijec, ale oni v sobě mají takovou vášeň pro cyklistiku, že se dostává úžasného povzbuzení komukoli, kdo tam závodí.“

Více o aktuálních aktivitách týmu se dozvíte na jejich stánkách a FB profilu.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.