Nová celoodpružená elektrická kola Moterra a Moterra LT

O Cannondale / Novinky / Nová celoodpružená elektrická kola Moterra a Moterra LT
Cannondale představil dva celoodpružené modely elektrických kol Moterra a Moterra LT. Představují nekompromisní přístup značky Cannondale při tvorbě kol. Na těchto modelech mohou jet jezdci dále, rychleji a tvrději než kdykoli předtím.

„Chtěli jsme vytvořit e-MTB kolo, které dokáže přinést stejnou porci vysokého výkonu, jaký se očekává od horského kola Cannondale. Začali jsme s našimi principy konstrukce celoodpružených kol a k nim pak adaptovali technologii elektrického pohonu,“ řekl Scott Ritttschof, víceprezident globálního marketingu a vývoje produktu. „Výsledkem je celoodpružené elektrické horské kolo, které dokáže jezdit v těžkém terénu lépe, než jakékoli jiné e-kolo naší planety.“

Moterra 1

Motera staví na dlouhé historii inovací značky Cannondale a jejích technologiích. Základní konstrukci přebírá od prověřených horských kol, jakými jsou Habit, Jekyll a Scalpel-Si. Jízdní charakteristiky pak vylepšuje adaptováním nejnovějších technologií elektrického pohonu. Ten se přizpůsobuje rámu, ne naopak.

Moterra-motor bosh

Srdcem modelů Moterra a Moterra LT je motor umístěný podle přístupu System Integration a asymetricky posunutý pohon kola s technologií Ai. Tyto dvě technologie umisťují celý pohon kola do optimální pozice a umožňují plynulý chod odpružení bez zpětných rázů do pedálů. Také přináší Moterrám nejkratší zadní stavbu ve svých třídách, což zajišťuje živost řízení a vynikající schopnosti při jízdě na trailu.

Dalším prvkem, který přispívá k vynikajícímu ovládání kola a nedostižné strukturální pevnosti, je speciální „torzní box“ spodní rámové trubky, který posunuje hmotnost baterie co nejníže a do středu, jak je jen možné. Pevný ochranný kryt a gumový chránič pak chrání motor a baterii proti odlétajícím kamenům, ale stále umožňuje jednoduché dobíjení baterie.

Moterra-chranic

Všechny verze jsou vyrobeny z duralové konstrukce SmartForm C1 s karbonovým přepákováním tlumiče. Moterry jsou jediná celoodpružená kola s pohonnou jednotkou Bosh, která mají prostor pro cyklistickou láhev.

Moterra-vejde se i lahev

Model Moterra má dvě verze:

  • Moterra LT – Agresivní all-mounain / enduro kolo se 160 mm zdvihu, 27,5“ x 2,35 plášti a odolnou specifikací. Je tvořen dvěma modely dle výbavy a ceny jsou dle ní stanoveny na 156 999 Kč a 189 999 Kč.
  • Moterra – univerzální trailbike se 130 mm zdvihu a 27,5+ plášti pro maximální přilnavost. Na trhu bude ve třech stupních výbavy a cenách od 124 999 po 189 999 Kč.
Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.