EF – nové tváře, osvědčená výbava

O Cannondale / Novinky / EF – nové tváře, osvědčená výbava
Tým Education First Pro Cycling zahájil závodní sezónu

Australský etapový závod Tour Down Under v neděli zvedl svoji oponu a tým EF Pro Cycling vyrazil na 1,7km okruh v centru Adelaide posílen o nové tváře. Pro rok 2020 tak týmové portfólio sčítá celkem 30 jezdců reprezentující 17 národností.

DATA | /clanky/2020 | EF_jersey_1250.jpg

Novou posilou a zároveň i omlazením týmu jsou loňští úspěšní třiadvacítkáři Američan Nielson Powless a Nor Kristoffer Halvorsen spolu s benjamínky Belgičanem Jensem Keukeleirem a Němcem Jonasem Rutschem. Pojďme si je blíže představit.

DATA | /clanky/2020 | EF_nove_tvare_hlavni_1250px.jpg

Nielson Powless přestoupil z tým Lotto-Jumbo, kde se mimo jiné  podílel i na loňském vítězství Primože Rogliče na španělské Vueltě. Mezi jeho úspěchy patří pódiové umístění na 'Tour de Pologne' a Mistrovství US. Neilsonovi sportovní předpoklady jsou zakódovány v jeho genech. Jeho matka absolvovala Olympijský maraton v roce 1992 a jeho otec má na svém kontu několikanásobné pokoření Ironmana.

Kristoffer Halvorsen, bývalý mistr světa U23, přešel do EF z týmu Ineos. Kristofer je nadějným sprinterem, na kterého se v týmu sází. Jeho sprinterské ambice vyhrát etapu mají slíbenou podporu jak ze řad nováčků tak i původních jezdců týmu.  

Jens Keukeleire je Belgickým specialistou na klasiky, jež doslova vyrostl na kostkách. Zúročení jeho zkušeností během sprinterských závěrů v Austrálii je v plném očekávání. Jeho první zářez na Grand Tour má podobu etapového vítězství na Vueltě 2016.

Jonas Rutsch je sice úplným zelenáčem profipelotonu, ale o svých kvalitách již přesvědčil. Mezi jeho loňské úspěchy patří vítězství na Kattekoers, belgickém jednodenním klání pro jezdce do 23, a páté místo v kategorii U23 na Tour of Flanders (Ronde van Vlaanderen).

Vybavením týmu EF, jehož klíčovým prvkem je loni přepracovaný aero model Cannondale SuperSix EVO, je i současně nejrychlejší rámová sada na světě Cannondale SystemSix Hi-MOD.

DATA | /clanky/2020 | EF_bike_1250.jpg

Výraznou změnou oproti loňskému roku je pestré barevné provedení rámové sady. Povedeným oživením je design růžové a tmavě modré zebry přejaté od výrobce cyklooblečení Ralpha, jež je mediálním partnerem týmu. Tým letos vozí elektrickou sadu Shimano Dure-Ace Di2, kterou doplňují kliky Cannondale Hollowgram SiSL2 s powermetrem Power2Max.

To, jak si tým Education First Pro Cycling aktuálně vede můžete sledovat na stránkách týmuFB či Instagramu.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.