Alberto Bettiol - vítěz Kolem Flander 2019. Ital v růžovo-modrém dresu poráží všechny favority

O Cannondale / Novinky / Alberto Bettiol - vítěz Kolem Flander 2019. Ital v růžovo-modrém dresu poráží všechny favority
První vítězství pro 25letého Bettiola mezi profesionály je jedno z největších překvapení aktuální sezóny 2019. Pro EF Education First jde o historické vítězství a odměna za skvělý týmový výkon.

Kilometr před cílem mu časomíra naměřila 20 vteřin náskok před skupinou pronásledovatelů. Do té doby Alberto nevyhrál žádný závod ani etapu. Kurz na jeho vítězství v klasice Kolem Flander byl před startem vysokých 40:1. Po 7. dubnu 2019 se ale vše změnilo. Jméno Alberto Bettiol se zapsalo do historie.

DATA | //clanky/2019/SystemSix | systemsix4.jpg

„Musel jsem ho hecovat snad ve všech možných světových jazycích“, řekl po vítězství sportovní ředitel EF Education First Andreas Klier. „Nebyl jsem překvapený, že Alberto všechny setřásl a ujel jim. Ale že si náskok udržel? To je pohádka.“

Sacha Modolo a Taylor Phinney sledovali z týmového autobusu, zda Alberto dokončí práci, se kterou mu jako správní týmoví hráči pomáhali. Jinak členové týmu EF Education First sledovali vývoj závodu z různých míst. Někdo v týmovém busu, někdo na telefonu. Sportovní ředitel Charly Wegelius se díval a předával informace o průběhu ze svého domova ve Finsku. 

DATA | //clanky/2019/SystemSix | systemsix4.jpg

Jen pro představu, hromadný chat EF Pro Cycling v aplikaci WhatsApp čítal více než 100 lidí - zaměstnanců EF Education First, kteří sdíleli své nadšení a úžas nad výkonem Bettiola napříč kontinenty a zeměmi.

„V týmových autech, v autobuse i doma. Všichni mi věřili, ale já osobně ne, dokud jsem nebyl 100 metrů před cílem. “ říká Bettiol. „Pak jsem se otočil a viděl jsem, že jsem vítěz.“

O 20 vteřin později dorazil do cíle i Sebastian Langeveld, který byl s Albertem dlouho na špici. Oslavující Langeveld vyčníval ze skupinky pronásledovatelů, protože už před cílem slavil úspěch svého týmového kolegy. 

DATA | //clanky/2019/SystemSix | systemsix4.jpg

 

I Sep Vanmarcke se v průběhu závodu zapojil do týmové strategie a Alberto to po závodě ocenil: „Šampion, jakým Sep je, pracoval dnes celý den pro tým? Bláznivost. Tenhle závod pro něj hodně znamená a dnes se obětoval pro mě a Sebastiana. “

Bettiolovo vítězství je 7. v této sezoně pro EF Education Pro Cycling. Bettiol ocenil zejména perfektní týmový výkon. V tomto případě však nejde jen o klišé, ale o výraz vděčnosti. Na úspěchu mladého Itala má zásluhu celý tým a skvěle zvládnutá a do puntíku odladěná strategie.

 

 

Rozhovor s Albertem Bettiolem 

Jde o profilový rozhovor pro web EF Education Pro Cycling, nikoliv po vítězném závodu Kolem Flander. Věříme, že některé odpovědi by se změnily, přesto vám jej přinášíme. 

Jaké zvíře tě nejvíce vystihuje?

Jsem štír, protože jsem se v tomto znamení i narodil.  

Oblíbené město?

Los Angeles. A taky Florencie. Je to nejbližší velké město u mě doma (Alberto bydlí v městečku Castelfiorentino v Itálii). 

Nejlepší den na kole?

Tour de France v roce 2017. Skončil jsem pátý na jedné z prvních etap. Není to kvůli výsledku, ale kvůli tomu, že na tuto etapu jsem se připravoval měsíce. Začal jsem na Google Mapách, učil jsem se cesty nazpaměť. Představoval jsem si, že po nich jedu, i když jsem na nich nikdy nebyl. Znal jsem každou cestičku, každou zatáčku, každý most a každou díru v asfaltu. Hodně mi to pomohlo. Byla to obrovská výhoda. V průběhu závodu jsem byl přesně tam, kde jsem to potřeboval, protože jsem výborně znal cestu. Byl to skvělý den. 

Vysněná dovolená?

Ostrov Bora Bora ve Francouzské Polynésii. Protože je daleko. Protože je překrásný. Mým snem je tam jet s mojí budoucí ženou na svatební cestu. 

Povolání, kdybys nebyl cyklista?

Možná pilot. Miluju létání.

 

Kolo vítěze - Cannondale SuperSix EVO

Více o tomto kole.

 

Volně přeloženo z  https://www.efprocycling.com.

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.