První vítězství Jerome Clementze v roce 2014.

O Cannondale / Novinky / První vítězství Jerome Clementze v roce 2014.
Skvělý vstup do sezony se povedl Jerome Clemetzovi na prvním enduro závodu sezony v Čile. První ročník nové série Ades Pacifico je dobrodružství o 4 dnech, 150 kilometrech z oblasti La Parva (Santiago) do města Maitencillo u Pacifiku. 80 závodníků s celého světa se vydalo na 13 etap tratě s celkovým převýšením 11 000 metrů.

Na rozdíl od rodné Francie, ze které Jerome přijel, zde byly teploty velmi vysoké, okolo 30°C každý den. Všichni jezdci kempovali dohromady ve společném táboře.

Jerome soupeřil s velkými jmény: François Bailly Maitre (BMC) a lokální jezdec Nicolas Prudencio (Chilský národní šampion).

Jerome se na svém novém Jekyllovi cítil velmi dobře, což dokázalo hned vítězství v první etapě. Terén byl velmi prašný, Chris Ball jej popsal "anti grip trails". Museli jste si zvyknout na velmi dlouhé a rozmanité sjezdy, které organizátoři připravili. Nicméně rozhledy byly nádherné, především z nejvyšší hory Aconcagua, a byly skvělou příležitostí k prozkoumání nádherných trailů And.

 

Jerome vedl od staru do konce celé 4 dny!

Jeho náskok na druhého Nicolase Prundencia byly 3 minuty a 59 sekund, a na třetího Françoise Bailly-Maitre dokázal najet skoro 6 sekund. Výsledky naleznete zde.

Fotografie: @JuanLuisdeheeckeren @Svenmartin @Claudio @Davetrumpore @Garyperkin.

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.