Pozvánka na brněnské Cannondale MTB kriterium

O Cannondale / Novinky / Pozvánka na brněnské Cannondale MTB kriterium
Již po osmé se sejdou nejlepší bikeři na startu závodu horských kol v centru Brna. Hlavní závod odstartuje 18. září ve 14.30 hodin na Dominikánském náměstí v Brně a na startu bude stát jeden z nejlepších světových závodníků Jaroslav Kulhavý.
Letošní vicemistr světa a stříbrný z LOH v Rio de Janeiru se utká v závodě s řadou našich nejúspěšnějších bikerů. To slibuje dramatickou podívanou na zajímavé souboje spolu s ukázkou brilantní techniky těch nejlepších. Závod se v letošním roce jede již po osmé a je již tradiční součástí kalendáře závodů na sklonku sezony. Je zařazen do Brněnského poháru horských kol a je určen i pro hobby závodníky. Letošní rok dochází ke změně titulárního partnera, takže se nenechte zmást novým názvem. CANNONDALE MTB KRITERIUM 2016 zahajuje další etapu tohoto závodu.

Atraktivní a zábavná trať s drobnými úpravami a zkrácením zavede závodníky ze startu na Dominikánském náměstí do lesoparku pod Špilberkem. Těsně po startu projedou bikeři i nádvořím Nové radnice. Budou se muset připravit na nemalé množství technicky náročných sjezdů po schodech. Čekají na ně i výživná stoupání. Projedou Husovou ulicí a zamíří do zahrad pod Špilberkem. Pak je čeká sjezd k hotelu International a technická pasáž na schodech. Pak už zamíří ulicí Veselou do samého srdce Brna na náměstí Svobody. Z něj pak Zámečnickou ulicí do cíle na Dominikánském náměstí. Okruh o délce cca 2 km má převýšení cca 90 m.

Centrum města bude patřit cyklistům od ranních hodin. Od půl deváté mají závodníci trať uvolněnou pro poslední trénink. A od 9:30 bude Dominikánské náměstí patřit dětem. Dětským závodům je každoročně věnován větší prostor a bude tomu tak i v letošním roce, kdy dojde k dalšímu prodloužení trati. Pro dospělé budou na Dominikánském náměstí prezentovat své výrobky další partneři závodu.

Ani závodníci, kteří se neprobojují do hlavního závodu / počet startujících v jednom bloku je totiž omezen na 70 závodníků/ nebudou ošizeni. Je pro ně připraven závod útěchy. Hlavní závod startuje ve 14.30 hodin a jede se na 1 hodinu+ 1 kolo , vyhlášení výsledků a předání ocenění v 16.00 hodin – to vše se odehraje na Dominikánském náměstí...

Pro veřejnost je ulice Husova i vjezd do centra na Dominikánské náměstí po ulici Veselá uzavřen dne 18.9.2016 od 8.00 do 16.30 hodin.

Další informace na www.mtbkriterium.cz

DATA | //clanky/2016/cannondale-kriterium | foto-Cannondale.jpg
Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.