Kola značky Cannondale na veletrhu ForBikes

O Cannondale / Novinky / Kola značky Cannondale na veletrhu ForBikes
V pátek 1. dubna začíná na pražském výstavišti PVA veletrh ForBikes 2016. Cannondale nemůže chybět, takže se můžete těšit na přehlídku horských a silničních kol této značky včetně klíčových novinek 2016.

Na co se můžete těšit? Cannondale pro sezonu 2016 inovoval mnoho svých řad, a tak přehlídka novinek je široká. Začít můžeme nejnovějším počinem na poli celoodpružených kol, modelem Habit.

Horská kola

DATA | //clanky/2016/kola-na-forbikes | C16_Habit-4_C23406M_GRN.jpg

Cannondale Habit – můstek mezi XC a AM koly

Habit je kolem, které míří do populární kategorie trail biků. Ta v posledních letech zažívá velkou změnu v pohledu na stavbu rámu a samotné geometrie kola. Prodloužení horní rámové trubky, kratší představec a široká řídítka připomínají školu all-mountain strojů. Vidlice se sklání k terénu pod úhlem 68 stupňů a Lefty mají i větší předsazení osy na 50 mm. Habit díky tomu nabízí velkou porci zábavy v terénu známou právě u kol s vyšším zdvihem než je osazených 120 mm.

Nižší zdvih, celkově nízká hmotnost a velmi krátká zadní stavba pak dodává rychlost známou z XC strojů. Zajímavostí je i zadní stavba, která na karbonových i duralových modelech využívá bezčepovou konstrukci Zero Pivot, kdy k propružování využívá pouze vlastnosti samotného materiálu.

Cannondale Habit se dodává ve třech rámových specifikacích (celokarbonový, karbon/dural, duralový) v cenách od 51 999 Kč po 309 999 Kč.

DATA | //clanky/2016/kola-na-forbikes | C16_F-Si-1_C25516M_PRM27.jpg

Závodní XC - pro maximální rychlost

Na veletrhu bude k vidění i hvězdná stálice celoodpružených XC kol Cannondale Scalpel, tak loňská převratná novinka Cannondale F-Si, která pro rok 2016 dostala i dva nové rámy – karbonový ballistec se standardní délkou vláken a nový duralový rám.

DATA | //clanky/2016/kola-na-forbikes | C16_Beast-of-the-East-1_C27106M_TEA.jpg

Kola 27,5+ nový rozšířený rozměr plášťů

Nový rozšířený rozměr kol 27,5+ je novým vývojovým stadiem, který se více dostává do běžného prodeje. Velmi široké pláště výrazně navyšují trakci, k čemuž dopomáhá i celkový obvod, který je podobný plášťům 29“. Velký objem pak také zaručuje vysokou porci komfortu. Cannondale v této oblasti má hned dvě kola – pevný Beast of the East, což je vlastně F-Si na silnějších pláštích – a celoodpružený Bad Habit vycházející z běžného modelu Habit. Svým zaměřením jsou tato kola volbou začínajících či méně technicky vybavených jezdců, kdy široké pláště velmi pomůžou při zdolávání technických pasáží.

S ostatních platforem, které na veletrhu uvidíte, zmiňme i letos velmi rozšířenou řadu dámských kol, závodní enduro Jekyll a trail bike Trigger, či produkty zajímající široké spektrum cyklistů – hardtaily Trail.

 

Silniční kola

I v oblasti silničních kol inovoval Cannondale své řady a představil hned tři klíčové novinky, s kterými se můžete setkat i na veletrhu ForBikes v Praze.

DATA | //clanky/2016/kola-na-forbikes | C16_Slate-105_C15306M_GRN.jpg

Slate – gravel bike s Lefty

Nový Slate vám představovat asi nemusíme, silniční kolo s odpruženou vidlicí Lefty způsobilo velký rozruch již při svém uvedení. Slate je novým přírůstkem v čím dál tím populárnější kategorii gravel biků, která vyniká vlastnostmi silničních kol zkombinovaných s pružícími prvky jízdních kol do terénu. Slate se dodává na duralovém rámu a v cenách od 84 999 do 114 999 Kč.

DATA | //clanky/2016/kola-na-forbikes | C16_Super-Six-EVO-Hi-Mod-Team_C11146M_REP.jpg

SuperSix EVO Hi-mod – závodní silniční kolo

SuperSix EVO Hi-Mod přichází do sezony 2016 se zcela novým rámem. Ačkoli na první pohled vypadá velmi podobně jako předchozí verze, z pohledu technologií rámu se jedná o kompletně nové kolo. Při jeho stavbě byly vylepšeny všechny vlastnosti rámu – tuhost, komfort, aerodynamika a i snížena hmotnost.

Zajímavostmi je využití širšího středového domku spolu se zploštěním sedlové trubky u středu, což navyšuje tuhost. Užší sedlovka o průměru 25,4 mm s technologií SAVE navyšuje komfort. A pokud důkladně prohlédnete rám, objevíte na zdánlivě oválných trubkách jemný zkosený aerodynamický profil.

SuperSix EVO Hi-Mod získal mnohá ocenění, zmiňme velmi prestižní cenu „Kolo roku“ anglického časopisu VELO. Dodává se v cenách od 114 999 Kč do 309 999 Kč.

DATA | //clanky/2016/kola-na-forbikes | C16_CAAD12-Ultegra-Disc_C13226M_PRM.jpg

CAAD12 - závodník na duralovém rámu

Z opačného konce cenového spektra přichází závodní silniční kolo CAAD 12, které dokazuje, že i na duralových rámech je stále co vymýšlet a zdokonalovat. Cannondale si dal s vývojem záležet a výsledek nepřestává překvapovat ostřílené novináře s celého světa. Vždyť také rám je lehčí než mnohé top karbonové rámy známých značek konkurence a přináší zcela nevídaný komfort. Doplňme shodnou geometrii s karbonovým SuperSixem a máme dohromady zcela unikátní kolo.

CAAD12 začíná na cenách 42 999 Kč s výbavou 105 a končí na 139 999 Kč s výbavou Dura Ace.

Doufáme, že vás návštěva našeho stánku potěší. Vaše dotazy zde budou vyřizovat ti nejpovolanější: odborníci z pražské prodejny Štěrba kola.

 

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.