Bezpečnostní servisní zásah na kolech Cannondale s představcem OPI

O Cannondale / Novinky / Bezpečnostní servisní zásah na kolech Cannondale s představcem OPI
Společnost Cycling Sports Group, majitel značky Cannondale svolává k bezpečnostnímu servisnímu zákroku všechna kola vybavená představcem a sloupkem řízení OPI.

Tento servisní zásah se týká všech kol modelových ročníků 2011 až 2015 s vidlicí Lefty, které jsou tímto představcem osazeny. Jedná se zejména o modely Cannondale Flash, F-Si, F4, F5, F29, Lexi, RZ, Scalpel a Trigger. 

Představec OPI je rozpoznatelný tím, že nemá utahovací šrouby ke sloupku řízení a logo OPI je vytištěno diagonálně na tomto představci černými písmeny.  

Během pravidelného testování bylo zjištěno, že spojení mezi sloupkem řízení OPI a horní částí hlavové trubky může způsobit nadměrné namáhání sloupku představce a korunky vidlice, a snížit tak jejich životnost. Do současné doby však nebylo reportováno žádné prasknutí či zranění z něj vyplývající.

Prodejci značky Cannondale budou vybaveni speciálními servisními kity, které posílí spojení v namáhané oblasti.  Všichni majitelé dotčených kol by se měli dostavit do místa, kde kolo zakoupili. Prodejce kola provede kontrolu namáhaných oblastí, vymění šrouby v korunce vidlice a instaluje zesilující vložku sloupku představce. Tento servisní zásah je zdarma. 

DATA | /clanky/recall | vlozka-predstavce-sirka.jpg

Seznam prodejců značky Cannondale je k dispozici na těchto stránkách v sekci Prodejci.  

Cannondale - Logo
[X]

Přihlašte se k odběru novinek!

Získejte přehled o novinkách a akcích značky Cannondale.