Cannondale CAAD 12 vyhrál titul Kolo roku časopisu Cycling Plus

O Cannondale / Novinky / Cannondale CAAD 12 vyhrál titul Kolo roku časopisu Cycling Plus
Silniční kolo CAAD12 105 získalo nejlepší ohodnocení časopisu Cycling Plus a webového portálu BikeRadar.

Cycling Plus je respektovaný britský cyklistický časopis. Titul „Kolo roku 2016“ je udělován edičním a technickým týmem a CAAD 12 se svojí cenou 42 999 Kč dokázal porazit všech 54 ostatních silničních kol v cenovém rozpětí 25 500 až 340 000 Kč.

V této anketě ale bodovala i ostatní silniční kola značky Cannondale. Synapse Carbon Disc Ultegra v kategorii „Top silniční kola 68 000 – 95 000 Kč“, SuperSix EVO Hi-MOD Dura Ace v kategorii „Top tři super kola roku 2016“ a CAAD 12 Disc 105 v kategorii „Top tři silničních kola pod 68 000 Kč.“ Cannondale získal celkové vítězství již po druhé v posledních letech. Synapse Carbon 105 vyhrál celkové vítězství a titul „Kolo roku“ v roce 2014.

„Vítězné kolo je ukázkou, že skvělý design a výborné jízdní vlastnosti můžou být i za dostupnou cenu,“ řekl Warren Rossiter, technický šéfredaktor silničních kol v časopisu Cycling Plus a webu BikeRadar. „Ať se jedná o osazení standardními či kotoučovými brzdami, kolo kombinuje všechno, co na kole hledáme. Nízkou hmotnost, tuhost tam kde má být a vynikající komfort. Toto je něco, co jsme jen zřídka říkali v době, když všechny top kola byly vyrobeny z duralu. Ale přitom je to hlavní důvod, proč si koupit vaši další silničku. Pokud totiž při jízdě nejste spokojeni, je jedno, jak moc lehčí, torzně tužší či aerodynamicky úsporné vaše kolo je. A s CAAD 12 jsme se vždy cítili dobře. Je na něm prostě radost jezdit. A pokud CAAD 12 postavíte vedle předchozího vítěze Synapse, radikálně odlišného Slate a briliatního SuperSix EVO, zdá se, že Cannondale vytvořil nejvíce přesvědčivou a úplnou nabídku siličních kol, která je v současné době k dispozici.“